OZON TEDAVİSİNİN ETKİLERİ

 İnsan Vücudunda Ozonun 13 Majör Etkisi

 
Dr.Schallenberg Ozon tedavisinin uzun dönemdeki etkisini AİDS üzerinde yapmış olduğu çalışmanın sunumu sırasında Texas Uluslar arası Ozon sempozyumunda sunmuş ve Ozonun 13 etkisinin altını çizmiştir.
 
 • Ozon beyaz kan hücrelerinin yapımını aktive eder. Bu hücreler vücudu bakteri, mantar, virus ve kansere karşı korur. Azalmış oksijen bu hücrelerin fonksiyon bozukluğuna sebep olur. Ozon tedavisi ile bu duruma yol açan nedenleri ortadan kaldırır. Lökositlerin malfonksiyonu (Allerjik reaksiyon) ozon ile belirgin bir şekilde şekilde oksijen seviyesi yüksekte tutulur ve allerjide desensitize olmaya başlar.
 • Ozon tümör nekrotize edici faktörün (TNF) salınımını arttırır, bu vücutta tümör varlığı halinde ve büyümesi halinde salgılanır.
 • Ozon IL-2 salınımını artırır. Bu immün sistemmin köşe taşıdır. T yardımcı hücreler tarafından salgılanır. Bu işleme otostimülasyon denir.  T  hücrelerindeki reseptöre bağlanır ve daha fazla IL-2 imal edilir. Bunun ana görevi lenfositleri etkileyerek çoğalmasını sağlamak daha çok T yardımcı,T baskılayıcı, Sitotoksik T hücreleri, T geciktiriciler, T hafıza hücrelerinin oluşmasını sağlar.
 • Ozon pek çok bakteriyi düşük konsantrasyonda öldürür. Çok az bir bakteri %2 den fazla ozona dayanabilir. Bunu Katalazanti oksidan etki ile yapar.
 • Ozon mantarların tüm tiplerine etkilidir. Bu kapsamda Candida Albicans, atlet ayağı vs. girmektedir.
 • Ozon Virüslerle birkaç yönden savaşır.  Yukarıda bahsedildiği gibi viral partiküle direk girer bu bölge virüsün en hassas olduğu çoğalma merkezidir. Bu bölgenin destrüksiyonu pratik olarak virüsün ölmesidir. Metabolik yıkım sonucu hücreyi bozucu enzimleri salgılayamaz ve hücre kendini yenileyip iyileşir.Ozon antineoplastikdir (kanser karşıtı). Bunun anlamı ozon yeni hücrelerin hızlı bölünmesini engeller. Kanser hücrelerinin hızlı bölünmesi ozon tarafından engellenir.
 • Ozon arteriyel plakları okside eder; bunların etkilenmesi ile aterosklerosis (damar sertleşmesi) azaltır. Bunun anlamı tıkanıklıkların açılması ve dokuların daha iyi oksijene olmasıdır.
 • Ozon kırmızı kan hücrelerinin elastikiyetini attırır Mikroskop altında izlenen eritrosit disk şeklinde görülür. Akciğerlerden alının oksijeni dokulara taşır.
 • Ozon etkisi ile bu disk şeklindeki görüntüler esneyerek şemsiye şekline dönüşür bu kazanılan özellik dolayısı ile Ozon Sitrik asit döngüsünü attırır. Bu Biyolojide Kreb’s veya TCA siklüsü olarak bilinir. Bu glikolisisle karbon hidratların enerjiye dönüşmesinde çok önemli bir basamaktır. Bu mitokondride yerini alır. Glikozun çoğu bu yolla dönüştürülür.
 • Ozon Anti oksidan enzim sistemini çok daha etkin hale getirir..
 • Ozon petrokimyasal ürünlerin azalmasını sağlar. Bu kimyasallar immün sisteme büyük hasar verir. Bu ürünler allerjilere yol açarak uzun sürede sağlığı ileri boyutlarda olumsuz etkiler.

Adres

292 Sk. Selvili 2 Apt.
No: 16. Zemin kat.
Bayraklı - İzmir
Tel : 0.232.465 03 30

Çalışma Saatleri

Pztsi-Cuma  09:00 - 17:00
Cumartesi    09:00 - 16:00
Pazar              Kapalı

Beni Takip Edin