OZON INFRARED SAUNA

 Hastalıklardan korunmada ve sağlıklı yaşamda hayat enerjisi Far Infrared (Isı Tedavisi) ve ozon sauna

 
OZON SAUNA NEDİR?
Ozon Sauna; belirli sıcaklıktaki kabin içine deri yolu ile vücuda oksijen-ozon verilme yöntemidir. Ozon sauna özel olarak tasarlanmış içi sıcak ozon buharıyla dolu bir kabinin içinde gerçekleştirilir. Ozon sauna terapisi uygulanacak kişi bu kabinin içine yatar ve sadece baş bölgesi kabinin dışında olacak şekilde uygulamaya geçilir. Ozon sauna terapisinde vücuda deri yoluyla oksijen verilerek başta metabolizma olmak üzere vücudun bütün sistemlerinin hızlandırılması amaçlanmaktadır. Bu yöntem ile deri gözeneklerinden ozon emilerek vücuda geçer, cildi temizler, kaslar gevşetir, vücudu toksinlerden arındırır. Sağlıklı bir yaşam için ozon sauna vücudun dış etkenlere karşı direncini arttırır. Ozon saunada verilen ozon buharı, ciltte açılan gözeneklerden girerek cildin 6 cm altına kadar nüfuz edebilmektedir. Ozon sauna derinin ölü hücrelerden arınarak yenilenmesini sağlar. Yumuşak, pürüzsüz ve daha dirençli bir cilde sahip olunur.
 
Ozon sauna yağ yakılmasına da yardımcı olarak sağlıklı zayıflamayı sağlar. Genellikle, sarkık vücutlar, karın, bacaklar, kalça, popo ve belde yerleşen yağ ve sellülit depolarına son noktayı koymak için kullanılır. Ozan sauna ile ısı, derinin 4 ile 6 cm altına etki eder. Buharlı klasik saunaya göre yedi kat daha fazla terleme sağlar. Sıcaklığın etkisi ile açılan deri gözeneklerinden emilerek vücudun kan, lenf ve yağ dokusuna geçer. Lenfatik sistemi toksinlerden arındırır, cildi temizler, kasları gevşetir, kan dolaşımını hızlandırır ve bakteri, virüs mantarları öldürür. Ozon sauna vucut enerjisini arttıran, kilo kaybettiren, sellülitleri parçalayan, vücudu toksinlerden arındıran, deriyi temizleyen, laktik asit parçalanmasına yardımcı olan basit ve kolay bir yöntemdir. Haftada 2-3 kez 15-30 dakikalık seanslarla kişiyi yormadan gevşemeyi ve stres atmayı sağlayan ozon sauna binlerce yıllık buhar, hamam, kaplıca geleneği olan insanlığın sağlıklı ve doğal yaşama geçmesinin yoludur.
 
Stres ve yorgunluktan uzaklaşmak için ozon sauna ısı, buhar ve aromaterapi olmak üzere üç farklı terapi yöntemi sunarak hem doğal bir gençleşme sağlar hem de size sağlıklı stressiz bir yaşamın kapılarını aralar. Spor sonrası rahatlık için yoğun terleme vücuttaki toksin ve su dengesini ayarlar. Spor sonrası oluşan kas ağrılarına neden olan laktik asidin terleme yoluyla atılması için enerjisini sık başvurulan yöntemlerden biridir.
 
 
 
Ozonlu buhar saunanın önemi
 
Soluduğunuz hava, yediklerimiz, içtiğimiz su ve bunların barındırdığı toksinler, kirletici maddeler yavaşça vücudumuza girer ve çeşitli yollardan emilirler. EPA (A.B.D. Çevre Koruma Ajansı) verilerine göre, yiyeceklerimizde 3000' den fazla kimyasal bulunmaktadır ve yetişkinler her yıl 1.81 kg pestisiti (zirai ilaç artıkları), tükettikleri gıdalara birlikte almaktadırlar. Yağ dokularımızda depolanan bazı zararlı toksinler ve kimyasalla şunlardır: Pestisitler, metaller, ilaç artıkları, doğal ve suni kimyasallar ve gıda koruyucuları. Bu birikmiş toksinler ve kimyasallar, yavaş yavaş, sağlıklı doku ve hücreleri yok ederler. Bu durum hem bir çok hastalığın hem de yaşlanmanın önemli sebeplerinden biridir. Ozonlu Buhar Saunası, birikmiş toksin ve kimyasalları okside ve detoksifiye eder.
 

Saunanın kullanımı, detoksifikasyon programının en önemli kısımlarından biridir. Sauna, derinin temizlenme kapasitesi, detoksifikasyon potansiyellerini, ter bezlerinin aktivasyonunu uyararak artırır. Artmış kan dolaşımı yoluyla da sağlıklı yapıda ve sıklıkta deri oluşumu sağlanır. Suni olarak elde edilen hipertermi (vücut ısısının artırılması) virüs ve bakterilerin yok edilmesine yardımcı olur ve yoğun terleme ile birleştiğinde toksinlerin deri yoluyla yok edilmesini sağlar. Yüzyıllar boyunca insanoğlu, buharı deriyi temizlemek, kasları gevşetmek, dolaşımı artırmak ve en basiti rahatlama sağlamak amacıyla kullanmıştı. Nemli ısı ile ozonun birlikte kullanılması, vücut sıvılarının %90' ını taşıyan lenfatik sistemi temizler. Ozon, dokulara canlılık ve sağlık kazandıracak olan oksijeni getirir. Buhar ve ozonun birlikte kullanımı, iyi hissetmenin en doğal şeklini sunar.

 
Ozonlu buhar saunanın faydaları?
 
Ozonlu Buhar Sauna, sağlıklı kişilerde kardiyovasküler sistemi ve kan basıncını olumlu yönde etkileyerek, kalbe ve bütün dolaşım sistemine stressiz bir antrenman yaptırmaktadır.
 
Ozonlu Buhar Sauna, kandaki oksijen düzeyinde artış sağlar. Böylece dokulara daha fazla oksijen ulaşır.
 
Ozonlu Buhar Sauna, vücutta yarattığı rahatlamanın ötesinde; soğuk algınlığı, kireçlenme, baş ağrısı, halsizlik gibi şikayetlerde de yardımcı bir tedavi aracıdır. 40℃'de virüslerin üreme hızının 250 kat azaldığı, 41℃'de ise pnömoni'ye (zatürre) sebep olan bakterilerin öldüğü bilimsel bir gerçekliktir.
 
Ozonlu Buhar Sauna, vücudun dış etkenlere karşı direncini artırır.
 
Ozonlu Buhar Sauna, derinin ölü hücrelerden arınarak yenilenmesini; yumuşak, pürüzsüz ve daha dirençli bir yüzeye sahip olmasını sağlar.
 
Ozonlu Buhar Sauna, böbreklerin çok çalışmasını gerektiren ağır metallerin boşaltım işini, terleme yoluyla yerine getirir. Bu nedenle doktorlar, ağır böbrek hastalarına ev saunasını önermektedir.
 
Sağlıklı kilo vermek için...
 
Ozonlu Buhar Sauna, sağlıklı kötü yönde tehdit eden yağlar, yağ asitleri, metobolik elementler ve zararlı toksinlerin kalbe yüklenmeden vücuttan atılmasına yardımcı olur. Böylece vücudun aşırı yağlanmasını önler, sağlıklı kilo vermeye yardımcı olur. Ozonlu Buhar Sauna ile vücudunuz bir senasta 200-500 arasında kalori harcar.
 
Stres ve yorgunluktan uzaklaşmak için... 
 
Ozonlu Buhar Sauna; ısı, buhar ve aromaterapi olmak üzere 3 farklı terapi yöntemi sunarak hem doğal bir gençleşme sağlar hem de sağlıklı, stressiz bir yaşamın kapılarını aralar.
 
Spor sonrası rahatlık için... 
 
Yoğun terleme, vücuttaki su ve toksin dengesini ayarlar. Bu nedenle, Ozonlu Buhar Sauna kullanarak, spor sonrası oluşan ve kas ağrılarına neden olan laktik asitlerin terleme yoluyla atılması önemli bir rahatlık sağlar.
 
Sağlıklı bir Yaşam için Ozon Sauna 
 
Atmosferin en önemli gazı olan ozon, güneşten gelen yüksek enerjili ultraviyole ışınları emerek dünyadaki yaşam için mutlaka gerekli olan oksijenin üretilmesini sağlar ve zararlı ışınların yeryüzüne inmesini engeller. Hastalıkların tedavisinde 150 yıldan daha uzun süredir kullanılmaktadır.
 
Neden Ozon Sauna Terapisini Denemelisiniz?
 
Ozon Saunası ile Vücudumuzda Oluşacak Başlıca Değişiklikler Şunlardır:
 
Cildin yenilenmesi ve gençleşmesi
 
Hücre ve dokulara giden kan dolaşımını artması
 
Bağışıklık sisteminin güçlenmesi
 
Damarların temizlenmesi
 
Kan ve lenf sisteminin temizlenmesi
 
Derinin üçüncü bir böbrek ya da ikinci bir akciğer sistemi gibi bir işlev kazanması
 
Bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve sıcağın etkisi ile mikroplardan arınma
 
Enfeksiyon hastalıklarına karşı direnç kazanma
 
Kaslarda biriken laktik asidini okside olması, kasları gevşemesi, yumuşaması ve esnekliğinin artması
 
Eklem ağrılarını ve kas rahatsızlıklarının iyileşmesi
 
Hormon ve enzim üretiminin normale dönmesi
 
Beyin fonksiyonlarının ve hafızanın kuvvetlenmesi
 
Adrenalinin okside olması, sakinleşme
 
Depresyon ve anksiyete ihtimallerinin azalması
 
Hangi Hastalıklarda Ozon Kullanılmalı?
 
Ozon terapisinin getireceği olumlu sonuçlar, diğer tıbbi tedavi yöntemlerinde olduğu gibi, hastalığın ve hastanın durumuna bağlıdır. Her ozon tedavisi sonrasında hastanın genel durumunda iyileşme ve şikayetlerinde büyük ölçüde azalma genel olarak gerçekleşmektedir. Alınacak olumlu sonuç, aynı zamanda uygulanan yönteme, tedavide verilen ozon gazının konsantrasyonuna ve uygulama sıklığına da bağlıdır.
 
Avrupa’da bulunan “ Tıbbi Ozon Derneği “ aşağıda sıralanmış birçok hastalık ve durumda ozonun yararlı sonuçlar verdiğini bildirmektedir:
 
Yaraların iyileşmesinde (Özellikle mikrop kapmış ve iyileşmeyen yaralar)
 
Beyin, kalp ve bacak dolaşımı bozukluklarında
 
Kanser hastalıklarında (Tamamlayıcı tedavi olarak)
 
Metabolizma hastalıklarında (Uyarıcı olarak)
 
Akut ve kronik enfeksiyonlarda (Direncin artırılması amacıyla)
 
Geriatride ve yaşlılığın geciktirilmesi için vücuttan toksinlerin atılmasında
 
Halsizlik ve kronik yorgunluk durumlarında
 
Bazı cilt hastalıklarında (Nörodermatit, sedef, sivilceler)
 
Kolitle mücadelede
 
Sigara içenlerin psikolojik bağımlılığının azaltılmasında ve yine sigaraya bağlı olarak meydana gelmiş çeşitli hasarların iyileştirilmesinde
 
Görme bozukluklarında
 
Sporculardaki düşük performansın artırılmasında
 
Nörolojik hastalıklarda (Parkinsonizm, trigeminal nevralji, senil demans-Alzheimer hastalığı, baş ağrıları ve migren)
 
K.B.B hastalıklarından Meniere sendromu ve kulak çınlamasında
 
Kireçlenmelerde (bel, boyun, diz kireçlenmeleri), romatizmalarda (fibromiyalji, kronik yorgunluk sendromu, huzursuz bacak sendromu, omuz – el sendromu)
 
İç hastalıklarında (tiroid bezi hastalıkları- safra kesesi, pankreas-,böbrek akciğer hastalıkları, kan yağlarının artması- damar sertliği, çarpıntı ve kalp enfarktüsünün kronik döneminde)
 
Işın tedavisi (radyoterapi) sonrası, stresle mücadelede, uykusuzluk ve sürmenaj durumlarında
 
Estetik ihtiyaçlarda (selülitlerde ve zayıflamada)
 
Hastalıklardan korunmada ve sağlıklı yaşamda hayat enerjisi Far Infrared (Isı Tedavisi) 
Hastalıklardan korunmada ve sağlıklı yaşamın devamlılığında hayat enerjisi, insanların, hayvanların ve bitkilerin,  daha doğrusu dünyada yaşayan tüm canlıların bedensel ve doğal olarak sahip oldukları bir ısı enerjisidir. Bu enerji aynı zamanda güneş ışınları arasında da mevcuttur ve dünyamızı ısıtan ışınlar tarafından oluşturulmaktadır. Bu ışınlar maddeye temas eder etmez ısı enerjisine dönüşen uzun dalga boylu ve gözle görünmeyen ışınlardır (Far Infrared Işınlar).
Biyolojik elektromanyetik bir yapı olan insan vücudunda üretilen uzun dalga boylu görünmez ışınların yoğunluğu çeşitli iç ve dış etkenlerin etkisi altında farkı seviyelerde olmaktadır. Işınların yoğunluğu yüksek olduğu zaman kendimizi çok sağlıklı hissederiz ve her türlü hastalığa karşı güçlü oluruz. Hastalığa yakalanmayız.  Ne zaman ki vücudumuzda üretilen bu uzun dalga boylu görünmez ışınların yoğunluğu azalmaya başlar, hastalıklara yakalanmaya ve yaşlanmaya meyil artmaya başlar. İnsan vücudu, uzun dalga boylu görünmez ışınların etkisi altında dört saat süre ile kalabilir. Ve hiçbir şekilde cildin yanmasına neden olmaz. Uzun dalga boylu görünmez ışınlar tüm yaşayan canlılar için sağlık vericidir ve yaşamın devamlılığı için gereklidir.
 
Güneş ışınları
 
Çok eski zamanlardan beri insanlar güneş ışınlarının sağlığı koruduğuna, hatta yükselttiğine inanıyorlardı. Güneş tedavisi uzun dalga boylu ışınların doğal yolla bedene uygulanmasının bir şeklidir.  Güneş ışınları içerisinde doğal olarak görünmeyen uzun dalga boylu (Far infrared) ışınlar yoğun olarak bulunmaktadır. Güneşi yaşam kaynağımız yapan ısı, bu ışınların oluşturduğu enerjidir.  Fakat güneş tedavisinde (Güneş banyosu) mevcut zararlı ultraviyole ışınları nedeni ile ısı kontrolü mümkün olamamaktadır ve ultraviyole ışınları cildi yakmakta, dahası vücutta radikal (hücrelere zarar veren) maddelerin oluşmasına neden olarak kanserojen etki göstermektedir.
Güneşe çıkan çocukların kemiklerinin gelişmesi, güneş alan bitkinin büyümesi, meyvelerinin gelişmesi, güneş alan bir evin daha sağlıklı olması bu ışınların canlıların yaşamlarındaki önemini kolayca açıklayabilir. Bu ışınların en önemli özelliği cisimleri doğrudan ısıtmasıdır.
 
Isı tedavisi sistemleri:
 
Far infrared ışını yayan ısı teknolojisi sistemleri vücudumuza doğal bir ısı sağlar Bu sistemler güneş banyosundan farklı olarak tamamen sağlıklı ve güvenlidir. Cilde kesinlikle zarar vermez. Bu ısı sistemleri radyan ısıtma sistemleri olup tıpkı güneş gibi etki ettiği alandaki havayı değil, cisimleri ısıtır.
 
Far infrared-yaşam enerjisinin biyofizik etkileri
1. Zararlı maddelerin atılması
Far infrared ısı sistemi cilde temas ettikten sonra 4 cm kadar derine etki edebilen bir ısıdır. Bu etki, ciltteki kılcal damarların genişlemesine, ter kanallarının açılmasına ve terlemeye ve terle beraber vücuttaki toksinlerin-radikallerin dışarıya atılmasına neden olur. Genel kabule göre far infrared ısıtma sistemlerinde 100 birim terleme ile 20 birim toksin vücut dışına atılır.
2. Bağışıklık sistemini güçlendirir
Far infrared ısı sistemi kandaki kümelenmiş akyuvarları uyararak aktif olmasını ve düzenli olarak çalışmasını, bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Hastalıklara karşı vücut direnci yükselir. Far İnfrared ısı enerjisinin yoğunluğu vücudumuzda ne kadar yüksek olursa,  bağışıklık sistemimiz o kadar güçlü olur.
3. Cildi canlandırır, güzellik verir
Far infrared ısı cilt altında biriken yağların, toksinlerin, kimyasalların ve diğer zararlıların terleme ile dışarı atılmasını sağlar. Bu sayede akne, egzama, sellülit ve benzeri hastalıklardan kurtarır ve deriye kaybetmiş olduğu esnekliği ve yumuşaklığı kazandırır.
4. Kalp sağlığını korur
Far İnfrared ısı sisteminin sağladığı ısı etkisi ile vücut içerisindeki kan damarları genişler. Bu sayede oksijenli temiz kanın vücudun en uç noktalarına kadar ulaşmasını sağlar. Damarlardaki kan basıncını düzenler, yüksek tansiyonu normale indirir, kolesterolü düşürür, kalp atımını düzenler. Kalp pili olan hastalar bu sistemlere giremezler.
5. Yaşlanmayı önler
Far infrared ısı sisteminin sağladığı ısı enerjisi tüm iç organları ve salgı bezlerini uyarır. Genel vücut yapısını yeniden düzenler. Bu sayede erken yaşlanmayı önleyerek sağlıklı yaşama süresini uzatır.
-Zayıflamayı sağlar
İnfrared ısı sistemi ile derinlemesine ısınan vücut, hücresel metabolizma artması nedeniyle enerji ihtiyacını vücuttaki yağları yakarak sağlar. Cildin dört santimetre derinliklerine kadar olan bölgelere etki ile yağ hücrelerini parçalar. Bir seanslık uygulamada 700-1000 kalori (yaklaşık 90-100 gr yağ) yakılabilir.
-Ağrı giderici etkisi
Far İnfrared ısı enerjisi Romatizmal ağrılarda ve kas-eklem ağrılarında etkilidir. Vücudun kendi ağrı kesici endorfinin (Morfinin bin katı kadar daha güçlü etkili) salgılanmasını sağlar. Bu sayede kas ve kemik sisteminden ve eklemlerden kaynaklanan her türlü ağrıyı giderir. Kireçlenme durumlarında hızla iyileşmeler olur.
-Stresi rahatlatır
Far İnfrared ısı enerjisi kronik yorgunluk, stres, depresyon ve bitkinlik durumlarını çok hızlı bir şekilde düzelterek vücudu rahatlatır.
    Far İnfrared ısı enerji sistemleri pek çok gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde, sağlık alanında uzun yıllardan beri farklı amaçlarla kullanılmaktadır. İlk zamanlardan beri hastanelerde prematüre servislerinde bebeklerin ısıtılmasında kullanılmaktadır.
        Son 20 yıldan beri ilerleyen teknoloji ve elde edilen deneyimler sayesinde günümüzde ileri derecede profesyonel olarak geliştirilmiş far İnfrared ısı enerjisi sistemleri kanser dahil, artık hastalıklardan korunmada, koruyucu hekimlik servislerinde ve hastalıkların tedavisi amacı ile de çeşitli branş kliniklerinde başarılı ve güvenli bir doğal tedavi metodu olarak kullanılmaktadır.
         Son 10 yıllık dönemden beri FDA onaylı Far İnfrared ısı enerjisi sağlayan tıbbi cihazlarla özellikle Japonya, Çin Halk Cumhuriyeti, Amerika, Kanada,  Orta Asya, Avustralya, Almanya ve Meksika’da, kanserle mücadelede profesyonel kabul görmüş uygulamalar yapılmaktadır. Yapılmış araştırmalar ve uygulamalar sonrasında artık Far İnfrared ısı enerjisi ile 40-41-42 derecedeki ısıya dayanıklı olmayan kanser hücrelerinin, normal vücut hücrelerine hiç zarar vermeden öldürülmesi, bir tedavi uygulaması olarak kanser tedavisinde yerini almıştır.  Bu uygulamalar, % 50 olan kanser hastalığından ölümleri azaltacaktır.
 
(Dr. MEHMET TUFAN yazısından alınmıştır)
 
FORTEM sauna nedir?
Bilimsel olarak kanıtlanmış Far infrared teknolojisi, su buharı ve ozonun birleşimi tek cihazda toplanmış yerli üretim bir saunadır.
FORTEM sauna hem ozonlu buhar hem de infrared ışınlar verebilir. Bilgisayar kontrollü ısıtma sistemi, 6 adet buhar püskürtme mekanizması ve ozon girişi bulunan çift kapılı fiberglas bir gövdeden oluşan buhar saunasıdır. Buhar ile beraber ozonun kullanılması, buharın vücudu sarmasıyla birlikte ozonun deri yolundan emilimini sağlar. Nemin ısısı gözenekleri açar ve ozonun deriden kan dolaşımına girmesine olanak verir. Ozon böylece yağ dokularına ve lenf bezlerine ulaşabilir. Lenf dokusunun toksinlerden temizlenmesi önemlidir ve ozon/buhar saunası bunu sağlamak için iyi ve kolay bir yoldur.
 
FORTEM Saunanın etkileri
 
Far Infrared özelliğiyle güneş gibi deri altına işler.
 
Far Infrared su moleküllerini uyararak harekete geçirir.
 
Ozon açılan gözeneklerden içeri girerek etki mekanizmasını üst seviyelere taşır.
 
Laktik asit birikimini engeller.
 
Toksinleri okside eder. Böylece atımını kolaylaştırır.
 
KARDİO etkisi vardır. Hipertansiyonu dengeler.
 
Adalede gevşeme yapar. Spastik ve katı adale kısa süreli tedavi ile daha kolay hareketlenir.
 
Periferik kan damarlarında vazodilatasyonu uyarır. Ağrı azalır.
 
Bakteri ve virüs enfeksiyonuna karşı savaş açılır.
 
Böbrek fonksiyonunu destekler.
 
İç organların ve endokrin bezlerinin metabolizmasını hızlandırır.
 
250-500 kal /20 dk harcatır.
 
Cilt yumuşak ve ipeksi bir hal alır.
 
Cildin irritanlara karşı dayanılılığını artırır.
 
Kişi kendini daha iyi ve enerjik hisseder.
 
Gece uykularını düzenler.

Adres

292 Sk. Selvili 2 Apt.
No: 16. Zemin kat.
Bayraklı - İzmir
Tel : 0.232.465 03 30

Çalışma Saatleri

Pztsi-Cuma  09:00 - 17:00
Cumartesi    09:00 - 16:00
Pazar              Kapalı

Beni Takip Edin